• Stroiki świąteczne

• Uczniowie klasy Ic przedstawiają dekoracyjne słoiczki świąteczne.

Przesyłamy również wszystkim

moc życzeń  z okazji

Świat Bożego Narodzenia

oraz Nowego Roku 2021.

Klasa 1c z wychowawczynią Moniką Wieczorek

dekoracje.mp4

• klasa 1d

• Święta tuż tuż..

tuz.mp4

• Aktywność fizyczna klasy 1 b

•

W związku z tym, że w czasie nauczania zdalnego i jesiennej aury aktywność fizyczna dzieci jest dużo mniejsza, rodzice uczniów z naszej klasy zaproponowali  konkurs na aktywność fizyczną.

Zadaniem była codzienna porcja ruchu, w różnej formie, potwierdzona przesłanym do wychowawcy zdjęciem + dodatkowo wykonanie kilku ciekawych zdjęć przyrodniczych.

Nagrody w konkursie zapewnili rodzice, a były to m. in. power banki, głośniczki bezprzewodowe oraz kubeczki.

Dziękuję wszystkim  rodzicom oraz  babciom i dziadkom za zaangażowanie i dopingowanie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu- bez względu na pogodę i nieraz wieczorową porę.

Mistrzowie ( 1 miejsce), którzy codziennie realizowali zadania to Zosia Górecka, Oliwia Gwiazda, Hubert Piechota, Emilka Popławska i Antoś Sawlewicz.

Damian Bąk i Celina Skibińska-Cieślak ( miejsce 2) oraz  Julia i Oskar Śledź ( miejsce 3).

Bądźcie aktywni!

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku:

Ruch.mp4

• Nasze prace

• Paleontolodzy z klasy Ia dokonali nowych odkryć. To najnowsze odkryte przez nas szkielety

dinozaurów na Pustyni Gobi. Świetnie się bawiliśmy.

Chcecie spróbować?

Potrzebne materiały- ciasto zagniecione z mąki i wody lub masa solna, rurki do napojów,

patyczki kosmetyczne lub wykałaczki. Ciasto można pomalować, można też zabarwić

cynamonem lub mieloną kawą.

Powodzenia w odkryciach skamieniałości.

• Magia światła

• Dni stają się coraz krótsze, coraz rzadziej docierają do nas promienie słońca. By rozproszyć tajemnice nocy, przegnać smoki, nietoperze i wielkie szare ćmy uczniowie klasy 1d wyczarowali piękne, kolorowe motyle. Powiew lata, ciepła i radości zagościł w naszej klasie.

Prawda, że piękne?!

Bożena Sulik

• Latarenki

• Uczniowie klasy 1 b podczas zajęć plastyczno - technicznych własnoręcznie  wykonali świece- lampiony. Światło to zabłyśnie na stołach wigilijnych i przyniesie nadzieję na lepsze jutro.

Z okazji zbliżających się świat życzymy wszystkim zdrowia, miłości i wiary.

Klasa 1 b z wychowawcą

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku:

Latarenka.mp4

• Nasze Misie

•

Uczniowie klasy 1D uroczyście obchodzili to święto. Poznali garść misiowych faktów,  zaprezentowali swoje ulubione przytulanki, posłuchali przygód Misia Uszatka i narysowali ulubionego bohatera z misiowych bajek.

• Tajemnice nocy – teatr cieni

• Noc kryje w sobie wiele tajemnic, czasem trochę straszy, a czasem inspiruje do kreatywnego działania.

Uczniowie klasy 1D na długie zimowe wieczory proponują zabawę w teatr cieni. To zabawa, która nie wymaga praktycznie żadnych akcesoriów. Wystarczy tylko lampka nocna i chęci do gry aktorskiej.

W galerii zdjęć podpowiadamy jak wyczarować zwierzęta i inne przedmioty za pomocą dłoni.

Wszystkim życzymy udanej zabawy z teatrem cieni.

• Mój najpiękniejszy sen

• Niedawno podczas zajęć klasa  Ic omawiała czytankę „Noc – czas na sen” Tego dnia uczniowie rozmawiali o tym, że  podczas snu nasz organizm nabiera sił potrzebnych do wykonywania wszystkich czynności. Dowiedzieli się również, że należy spać 8 godzin na dobę, żeby dobrze wypocząć.

Podsumowaniem dnia było wykonanie rysunku pod tytułem „Mój najpiękniejszy sen”. Poniżej przedstawiamy pełne ciekawych i kreatywnych pomysłów prace uczniów.

Wychowawczyni Monika Wieczorek i Klasa Ic