CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! GRAMY DLA WSZYSTKICH DUŻYCH I MAŁYCH”
Już 29 stycznia 2023 r. zagra po raz 31 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem „CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! GRAMY DLA WSZYSTKICH DUŻYCH I MAŁYCH”.
Wolontariusze z naszej szkoły są już gotowi. Otrzymali papierowe puszki, imienne identyfikatory i czerwone serduszka. Do zobaczenia na ulicach Leszna. Liczymy na Wasze wsparcie.
4
XIX Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych
Zachęcamy wszystkie osoby myślące logicznie i kreatywnie do udziału w XIX Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.
Jest to konkurs o zasięgu międzynarodowym.
Czas na rejestrację jest do 31 stycznia poprzez założenie konta i rejestrację na portalu https://gmil.im.pwr.edu.pl/
Treści zadań I etapu są dostępne na stronie internetowej Mistrzostw http://gmil.pwr.edu.pl/final-krajowy/zadania
Konkurs ten, organizowany przez Politechnikę Wrocławską, już od wielu lat szeroko popularyzuje matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie wśród uczniów, studentów oraz osób dorosłych, a także przyczynia się do wyławiania matematycznie uzdolnionej młodzieży. Przyjęta forma zawodów (od uczestników wymaga się podanie wyłącznie końcowej odpowiedzi do danego zadania i ewentualnie liczby różnych jego rozwiązań) sprzyja uczniom błyskotliwym, którzy nie zawsze dobrze radzą sobie z opisem pełnego toku rozumowania. Wyjątkowy charakter mają też same zadania – o zawsze atrakcyjnej treści i często z odniesieniem do konkretnej życiowej sytuacji.
Konkurs podzielony jest na osiem kategorii wiekowych – od uczniów klas III szkół podstawowych (lub młodszych) – do osób dorosłych zawodowo zajmujących się matematyką lub informatyką. Uczestnicy kolejnych kategorii rozwiązują coraz więcej zadań z tej samej listy. Przykładowo, najmłodsi mają do rozwiązania pięć zadań w ciągu godziny, kolejni – na rozwiązania ośmiu zadań mają półtorej godziny zaś ostatnia szkolna kategoria, ma do rozwiązania 16 zadań w ciągu 3 godzin. Taki, niespotykany w innych zawodach, schemat pozwala uczestniczyć w zmaganiach konkursowych nie tylko samym uczniom, lecz także ich nauczycielom oraz rodzicom.
Kulinarne podróże
“Kiedy gotuję wszystko oddaje w ręce umysłu, kuchnia fantazji pełna jest smaków i zapachów przyprawiających o dreszcze. Nutka ciekawości, szczypta wyobraźni, pół litra słodkiego ryzyka- to cały przepis na niebo w gębie.”
Homeless Anja
Od października uczniowie klas 4-8 poznają tajniki gotowania na zajęciach kulinarnych. Poprzez zabawę zdobywają nowe doświadczenia, odkrywają nowe, ciekawe smaki i mają możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować dla siebie posiłek.
Ciekawa i atrakcyjna formy zajęć daje dzieciom wiele nowych szans do działań twórczych w ramach których, będą mogły przetworzyć własną pracę w widoczne i smaczne efekty.
W przygotowywaniu posiłków nasi młodzi kucharze znajdują przyjemność i zabawę.Na zajęciach grudniowych dzieci przygotowywały tradycyjne pierniczki.
Tematem przewodnim styczniowej podróży kulinarnej jest słoneczna Italia. Uczniowie poznali już tajniki włoskich mistrzów na najlepszą pizzę, a na najblizszych zajęciach w kuchni królować będzie spaghetti.
Wszystkie te smakołyki powstają w pracowni kulinarnej powstałej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
4
Warsztaty
W dniach 16-18.01.2023 r. uczniowie z klasy 3d i oddziału przygotowawczego wzięli udział w warsztatach arteterapii, które poprowadziła p. Olga Zieleniewska-Góźdź. Warsztaty obejmowały zajęcia sensoryczno-ceramiczne „Magiczna glina”, plastyczne „Co mam w środku?” oraz zajęcia ruchowo-integracyjne
„W poszukiwaniu skrzydeł”.W czasie trwania warsztatów dzieci miały wiele okazji do wyrażania swoich emocji, przeżyć i doświadczeń
w bezpiecznych warunkach poprzez działania plastyczne i ruchowe. Relaksująca muzyka towarzyszyła dzieciom w czasie całych warsztatów.Było mnóstwo dobrej zabawy.
2
Sukcesy naszych uczniów
Szymon Rau srebrnym medalistą Pucharu Świata Dzieci w KarateTradycyjnym. Od 8 do 11 grudnia 2022 w Lublinie odbywały się MistrzostwaŚwiata w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Świata Dzieci w KarateTradycyjnym. Na matach przez 4 dni walczyło ok 1500 karateków z blisko30 państw. Do zawodów powołani zostali również karatecy trenujący wSzkole Podstawowej w Lesznie. Stanisław Bryczek, Karol Ryng oraz SzymonRau. Ten ostatni doskonale się zaprezentował zajmując 2 miejsce wswojej kategorii wiekowej w kumite /walka/. Karol Ryng zajął doskonałe 7miejsce również w kumite. Stanisław Bryczek również w kumite zajął 15miejsce / w jednej z najmocniej obsadzonych kategorii /. Wszystkimserdecznie gratulujemy.
Składmy również gartulacje i podziękowania dla senseia Łukasza Klimczewskiego.
4
Z wizytą w Domu Opieki w Pilaszkowie
10 stycznia uczniowie klasy 1c zaprezentowali przedstawienie jasełkowe dla pensjonariuszy Domu Opieki w Pilaszkowie. jasełka, jak i mali aktorzy sprawili wiele wzruszeń i miłych emocji na twarzach staruszków. na pożegnanie dzieci zostały obdarowane słodyczami i zaproszeniem do ponownej wizyty.
14
Warsztaty
19 grudnia gościliśmy w naszej szkole dr Jarosława Suchożebrskiego - znanego hydrologa i geografa wykładającego na Uniwersytecie Warszawskim, który poprowadził ciekawe warsztaty dla uczniów klas 7 i mini prelekcję dla klas 8. Uczniowie dowiedzieli się co to ślad wodny oraz z zainteresowaniem słuchali o negatywnym wpływie człowieka na stan wód w rzekach.
Zostań strażnikiem mórz i oceanów
Pod koniec listopada nasza szkoła brała udział w konkursie morskim "Zostań strażnikiem mórz i oceanów" organizowanym przez MSC. Uczniowie poznali wpływ człowieka na stan mórz i oceanów. Prace plastyczne wykonywały wspólnie uczniowie klas 7.
6
Zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt ze Zwierzakowa Gminy Leszno
Szkolny Klub Wolontariatu organizuje zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze Zwierzakowa Gminy Leszno.
Zwracamy się z prośbą o przynoszenie:
- karmy dla psów i kotów (suchej i w puszkach)
- ryżu i makaronu
- zabawek
- podkładów i kocyków
- smyczy 2 m.
Wszystkie dary można składać do 20 grudnia 2022 r. do pudełka wystawionego przy szatniach klas 1-3.
Liczymy na Wasze gorące serca. Z góry dziękujemy za okazana pomoc i wsparcie😊.
Rozstrzygnięcie konkursu "Zaczarowany Las"
10 listopada zakończyliśmy konkurs fotograficzny - Zaczarowany Las. W konkursie wzięło udział 37 uczniów. Fotografie przedstawiające piękną złotą jesień można podziwiać na wystawce szkolnej. Dziękuję uczestnikom za zaangażowanie. Każda praca była wyjątkowa i zasługuje na pochwałę.
Poniżej nagrodzeni uczniowie:Laureaci:I:
I miejsce
Maria Jakubik, klasa 7b „ Kieszenie pełne liści”
II miejsce : Oliwier Kalarus, klasa 5b „Liściasty raj"
III miejsce : Bartosz Woźniak, klasa 6c „Jesienna ścieżka”.
Wyróżnienia:
Aldo Herrera-Szydłowski, klasa 4a „Też chcę żyć, nie depcz mnie! – Muchomorek”
Adam Szostak, klasa 8a „W złotych płomieniach liści”
Michał Maj, klasa 8c „Jesienny pająk”.
Sukces Naszych akrobatek
JULIA LISZKIEWICZ zwyciężyła sobotnie zawody na warszawskiej Białołęce, gdzie pokonała ponad 110 rywalek w skokach na ścieżce gimnastycznej (kategoria AcroBasic) i awansowała na podium całego cyklu!
Julka zadebiutowała w zawodach akrobatycznych i od razu sięgnęła po najwyższe laury. Pokazała prawdziwy spokój, dokładność i wiarę we własne możliwości, co pozwoliło jej uzyskać najwyższą notę po 4 występach!
Bardzo dobre wyniki uzyskały pozostałe zawodniczki z Leszna:
▪️Magda Panasiewicz zajęła 29 miejsce w kategorii AcroMedium (80 zawodniczek)
▪️Gabriela Białecka uzyskała 47 lokatę w tej samej kategorii
▪️ Julia Kowalewska uplasowała się na 86 lokacie w najbardziej licznej kategorii (ponad 110 osób)
Dziewczynki na co dzień trenują w Lesznie oraz Kampinosie w klubie Zone Of Acrobatics.
Jesteśmy bardzo dumni i prosimy o trzymanie kciuków za kolejne zawody, które przed Nimi!"
Turniej Tenisa Stołowego
Po dwuletniej przerwie związanej z pandemią covid-19, 1 grudnia 2022 r. po raz kolejny, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Króla Stefana Batorego w Lesznie.
Zawody cieszyły się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, bowiem w rywalizacji udział wzięło blisko 70 zawodników. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach:
- gra singlowa dziewcząt kl. III-V:
I miejsce – Aleksandra Żukowska
II miejsce – Gabrysia Białecka
III miejsce – Maja Sokół
- gra singlowa dziewcząt kl. VI-VIII:
I miejsce – Ania Kozłowska
II miejsce – Marta Markiewicz
III miejsce – Wiktoria Wójcik
wyróżnienie – Aleksandra Kos
- gra singlowa chłopców kl. III-V:
I miejsce – Aleksander Połeć
II miejsce – Stanisław Kozłowski
III miejsce – Szymon Rutkowski
wyróżnienie – Mateusz Jones
- gra singlowa chłopców kl. VI-VIII:
I miejsce – Maciej Zwoliński
II miejsce – Krzysztof Pustelnik
III miejsce – Szymon Rogowski
wyróżnienie – Kacper Kuciński
- gry deblowe dziewcząt i chłopców kl. III-VIII:
I miejsce – Maciej Zwoliński i Krzysztof Pustelnik
II miejsce – Aleksander Połeć i Filip Dittbrenner
III miejsce – Michał Maj i Szymon Dittbrenner
wyróżnienie – Szymon Rogowski i Jakub Dmoch
Nauczycieli wychowania fizycznego w sędziowaniu wspierali nasi niezawodni absolwenci, wielokrotni medaliści szkoły w tenisie stołowym i innych dyscyplinach sportowych m.in.: Oliwia i Aleksandra Sokół, Mikołaj Chomontowski, Tymoteusz Przybysz). Nagrody rzeczowe, puchary, medale, dyplomy oraz słodycze ufundowała Rada Rodziców oraz Dyrekcja szkoły. Za wsparcie, zrozumienie i uznanie serdecznie dziękujemy.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi znowu mogliśmy zobaczyć radość, emocje oraz wzruszenie na twarzach naszych uczniów. Jako nauczyciele wychowania fizycznego liczymy również, że ów turniej przyczyni się do popularyzacji tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży oraz uskrzydli ich na drodze po medale w zawodach powiatowych.
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego:
Agnieszka Kacprzyk, Agata Chrzanowska, Filip Bąk
13
Sukcesy sportowe naszych uczniów
3.12.2022 odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Skierniewicach.
Nie mogło zabraknąć Julii Liszkiewicz z kl.3b reprezentującej WOPR Sochaczew.
Julia startowała w kategorii Młodzik Młodszy 9 lat zajmując :
1 miejsce 50m. ratowanie manekina MISTRZ POLSKI
1 miejsce 50m. ratowanie manekina z pasem MISTRZ POLSKI
1 Miejsce 50m. super ratownik MISTRZ POLSKI
Na koniec zawodów zawodniczka otrzymała statuetkę najlepszej zawodniczki 9 lat, ustalając Rekordy Polski w trzech konkurencjach w którym startowała.
LEKCJE W WILANOWIE
24 listopada 2022r. uczniowie klas Ib i IIIc uczestniczyli w warsztatach
kaligraficznych i lekcji o strojach króla Jana III Sobieskiego. Na drewnianych
ławkach pisali ozdobne litery piórem. Dowiedzieli się, czym jest kontusz i
żupan. Otrzymali szablony do zaprojektowania stroju damskiego i męskiego
z wykorzystaniem różnych tkanin. Po zajęciach był czas na spacer po ogrodzie
w zimowej scenerii.
Góra Grosza
W dniach 14 – 18 listopada odbyła się szkolna zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza.
W tym roku zebrane grosiki przeznaczone zostaną na zapewnienie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, rzeczowej oraz specjalistycznej opieki dla potrzebujących dzieci i ich rodzin na terenie całej Polski.Nasi uczniowie zbierali grosiki do klasowych skarbonek. Wspólnie zebraliśmy ogromną górę grosza.
Po zważeniu wszystkich skarbonek okazało się, że nasza szkolna Góra Grosza waży 96kg.Przedstawiamy wyniki szkolnego konkursu „Największa klasowa Góra Grosza”
Klasy 1-3
I miejsce – klasa 2a - 10,2kg
II miejsce – klasa 1b -8,2kg
III miejsce – klasa 1a - 6,2kg
Klasy 4-8
I miejsce – klasa 8b - 7,6kg
II miejsce – klasa 4c -5,7kg
III miejsce – klasa 8c - 5,1kg
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie. Na zwycięzców czekają dyplomy i upominki.
6
Zajęcia na Wydziale Fizyki UW
Dnia 19.11.2022 uczniowie klas VII i VIII pod opieką p. Magdaleny Zawieruchy i Agnieszki Wróblewskiej uczestniczyli w pokazach z fizyki organizowanych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tematem tegorocznych pokazów była energia i jej przemiany. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń i eksperymentów pod fachowym okiem profesora Andrzeja Wysmołka.
Sukcesy naszych uczniów
26 października 2022 r. odbył się szkolny etap konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Do konkursu przystąpili uczniowie klas siódmych i ósmych.
Antoni Wudarski z klasy 7a awansował do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego.
20 października odbył się szkolny etap konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
Z przyjemnością informujemy, że Zofia Wudarska z klasy 7a zakwalifikowała się do etapu rejonowego.Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Antka i Zosię !!!
Jesień - lekcja biblioteczna
W październiku i listopadzie uczniowie z klas I-III i oddziału przygotowawczego zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej na lekcje o jesieni. Wszystkich uczniów przywitała pani Mirka Dymek w przebraniu Jesieni. Na zajęciach uczestnicy zapoznali się z literaturą o aktualnej porze roku wśród pięknej, jesiennej dekoracji. Stworzona aura zainspirowała uczniów do wykonania ciekawych prac plastycznych.
Dziękujemy pani Mirce Dymek za zaproszenie na jesienne lekcje.
37
Dzień Niepodległości
10 listopada 2022r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Niepodległości dla uczniów z klas I-III i oddziału przygotowawczego. Uczniowie z klasy II c zaprezentowali program artystyczny o odzyskaniu niepodległości.
Podczas uroczystości wręczono dyplomy i nagrody za zwycięstwo w konkursie „Polska w oczach dziecka” pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.
I miejsce – Mikołaj Woźniak kl. I b
II miejsce – Lidia Sobuń kl. II c
III miejsce – Marysia Nasiłowska kl. II b
Wyróżnienie
Aleksander Jaczyński kl. I a
Marysia Nowicka kl. I b
Natalia Gołębiowska II c
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.
Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą o odzyskaniu niepodległości wygrali puzzle ufundowane przez IPN.
16
Kodujemy z Kodim
Uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach z kodowania na niezwykłej podłodze interaktywnej. Podłoga taka oprócz standardowej reakcji na ruch, umożliwia również sterowanie obrazem za pomocą specjalnych pisaków świetlnych. Na naszych uczniów czekają kolorowanki dla najmłodszych, gry językowe, łamigłówki oraz gry zręcznościowe dla starszych.
Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków
1 listopada odbyła się na cmentarzu w Lesznie coroczna kwesta na renowację zabytkowych nagrobków. Organizatorem akcji była Fundacja Memento Mori z siedzibą w Lesznie.Wolontariusze z naszej szkoły aktywnie włączyli do akcji i zbierali na cmentarzu datki do puszek. Łącznie zebrali 8165,25zł.W imieniu Fundacji bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie akcji.
3
Akcja PCK w naszej szkole
W dniach 24 - 28 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy do puszek kwestarskich na rzecz PCK. Wolontariusze z klasy 5b i 5c zbierali datki do puszek w trakcie przerw lekcyjnych.Zebrane pieniądze przeznaczone będą dla chorych i potrzebujących dzieci z terenu powiaty warszawskiego - zachodniego oraz na działalność statutową organizacji.Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji.
Kodować każdy może...
Kodować każdy może i wcale do tego nie jest potrzebny komputer. Zabawy w kodowanie bez komputera to nic innego jak ciekawe zajęcia, to rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób.
Nie tylko można świetnie się bawić, ale przy okazji nauczy się czegoś nowego. Umiejętności logicznego myślenia, analizowania, formułowania poleceń są niezwykle przydatne na co dzień i w każdym zawodzie.
W ramach akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania, której ideą jest wprowadzenie do poznawania języka programowania i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw programowania, młodsze klasy rozpoczęła przygodę z programowaniem w aplikacji Scratch. Uczniowie układali z kolorowych bloczków proste animacje.
Uczniowie klas 8 zakodowali w Excelu zadania dla uczniów klas młodszych, a piątoklasiści stworzyli księgę kodów, przy pomocy której zakodowaliy znane cytatu z literatury oraz zakodowali jadłospis z naszej szkolnej stołówki.
Na zajęciach z robotyki uczniowie urządzili wyścig robotów w labiryncie.
W piątek 23 października w naszej szkole odbył się konkurs Mistrz Kodowania, podczas którego zostali wybrani Superkoderzy.
28
Akcja - szkoła pełna talentów
Jubileusz 50 - lecie szkoły
Spektakl z okazji 50-lecia naszej szkoły przygotowany przez uczniów klas pierwszych, klasy 8c i 8e przy koordynacji p. Magdaleny Zawieruchy i p. Agnieszki Wróblewskiej
152Na zakończenie uroczystych obchodów zmiany nazwy Szkoły oraz jubileuszu 50-lecia przy ul. Leśnej, Pan Dyrektor udał się 15 października br. do Katedry na Wawelu, gdzie w imieniu społeczności szkolnej złożył kwiaty na grobie patrona Króla Stefana Batorego.
# Laboratoria Przyszłości
CodeWeek 8-23 października 2022
Europejski Tydzień Kodowania, inaczej CodeWeek, to inicjatywa promująca naukę programowania
i umiejętności cyfrowych wśród osób w każdym wieku! Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko!), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania.ZAKODUJMY NASZĄ SZKOŁĘ
Nasza szkołą została zgłoszona to tego wydarzenia. W kolejnych dniach października odbędzie się szereg wydarzeń związanych z tą inicjatywą m.in. odbędą się zajęcia z z wykorzystaniem robotów, pogłębimy tajniki Scracha. Będziemy kodować i rozszyfrowywać. Uczniowie młodszych klas rozszyfrowały obrazki zakodowane przez ich starszych kolegów. Odbędzie się rywalizacja pomiędzy uczniami klas IV - VIII pod hasłem Z kodem na Ty.
Sprzątamy Świat
4 października odbywa się jedna z największych akcji ekologicznych w Polsce związanych ze sprzątaniem świata - akcja #SprzątamyDlaPolski. Wydarzenie polega na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Akcja ma miejsce dwa razy w roku: w Dzień Ziemi (22 kwietnia) oraz we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów (4 października).
Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji.
4 października uczniowie wraz z nauczycielami wyruszą do wspólnego sprzątania Kampinoskiego Parku Narodowego.5
Konkurs "PORTRET KRÓLA STEFANA BATOREGO"
Zapraszamy na rodzinny konkurs plastyczny "PORTRET KRÓLA STEFANA BATOREGO".W konkursie mogę wziąć udział uczniowie klas 1-8 wraz z rodzicami. Wymiary pracy minimum A3 plus dodatkowo wykonana ramka imitująca drewnianą /np. tektura pomalowana farbą/.
Technika prac dowolna /za wyjątkiem wydruków stanowiących więcej niż 1/3 pracy.
Termin składania prac do 10 X 2022r. Klasy 1-3 pracę składają do wychowawcy, klasy 4-8 do sali B24 do R.Kubika
Oczywiście najlepsze prace zostaną nagrodzone i ocenione dodatkowymi ocenami.
ZACZAROWANY LAS
Wraz z rozpoczynającą się barwną Jesienią ogłaszamy w naszej szkole konkurs fotograficzny „Zaczarowany Las”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8. Celem konkursu jest popularyzowanie piękna Polskiej Jesieni i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zrobienie i wywołanie lub wydrukowanie na papierze fotograficznym w formacie A4 jednego zdjęcia wykonanego samodzielnie. Fotografia ma przedstawiać Jesień w lesie. Wykonanej fotografii należy nadać tytuł/ hasło, które należy umieścić na odwrocie zdjęcia wraz z imieniem, nazwiskiem oraz klasą autora. Ocenie będą podlegać: kreatywność, jakość fotografii, walory przyrodnicze, zgodność z tematyką. Trzy najlepsze fotografie zostaną nagrodzone. Prace należy oddać najpóźniej do 10 listopada do sali B2.
Zdjęcia oddane w ramach konkursu muszą być autorskie i nie mogą być zdjęciami wcześniej publikowanymi. Uczestnik biorąc udział w konkursie jednocześnie wyraża zgodę na publikację zdjęć na stronie internetowej oraz w materiałach związanych z konkursem.
Organizator
Agnieszka Burakowska
Zajęcia z programowania
"Laboratoria Przyszłości" - czas start
Nasza szkoła przystąpiła do programu "Laboratoria przyszłości".
Przyznane środki w ramach programu rządowego "Laboratoria Przyszłości" wykorzystaliśmy na stworzenie pracowni robotyki, kulinarnej i technicznej.
Zakupiono pomoce do pracowni fizycznej, biologicznej, pracowni robótek ręcznych oraz sprzęt fotograficzny, przy pomocy którego będziemy uwieczniać najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.Do wyposażenia dołączyły również nowoczesne meble, w których swoje miejsce znalazły zakupione sprzęty do zajęć robotyki i drukarki 3D. Zakupione zostały również roboty Photon wraz z matami edukacyjnymi.
8Nauka kodowania pomaga nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat.
Nasze pierwsze spotkanie z Photonem.
Palmiry
14 września br. na Cmentarzu – Mauzoleum w Palmirach odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne ku czci poległych i pomordowanych w Puszczy Kampinoskiej w trakcie II Wojny Światowej. Szkoła nasza wystawiła poczet sztandarowy, a delegacja wspólnie z delegacją SOSW w Lesznie złożyła wiązankę przy grobie na palmirskim cmentarzu.
7# Laboratoria Przyszłości
Ogłoszenie
Narodowe Czytanie
2 września, we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Leszno organizowaliśmy11 edycję Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Czytali uczniowie: Michał Maj, Wiktor Rutkowski, Katarzyna Adryan, Jadwiga Sender, Natalia Piechota, nauczyciele: Monika Jurkin, Robert Laszczka, Monika Jusińska, Robert Kubik, Ilona Grabarczyk, Paweł Tchorek oraz zaproszeni goście. Czytaniu towarzyszył zespół muzyczny Piramidy, który wykonywał utwory Mickiewicza i innych romantyków.
18
I Ty zostań programistą
W poniedziałek, 19 września, o 18:00 rozpoczynają się bezpłatne, zdalne zajęcia dostępne dla każdego ucznia - Programowanie OD PODSTAW:
https://youtu.be/-_Yplxdir8sPełna informacja o zajęciach: https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
To szansa dla młodych ludzi na:
- Piękną przygodę: https://youtu.be/Ct7Fk6bExyI?t=16
- Udział w Olimpiadzie Informatycznej : https://youtu.be/p8INEVvQjSw?t=55
- Pasję i radość! https://youtu.be/VM_9vPIp3M4?t=6449
Nie potrzeba żadnej wiedzy na starcie. Wystarczy chęć, ciekawość, wytrwałość:
https://youtu.be/SfZS7r0ebGQ?t=2571
Zajęcia są całkowicie bezpłatne – na kanale youtube:
https://youtu.be/-_Yplxdir8sOpis wszystkich zajęć: https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/
Informacje o zajęciach:
Dzień Dobrych Wiadomości
8 września obchodzimy ogólnopolski Dzień Dobrych Wiadomości.
To święto zostało ustanowione 8 września 2001 r. w Warszawie z inicjatywy środowiska artystyczno-literackiego Salonu 101. Coroczne obchody święta odbywają się pod wspólnym hasłem „Dobrej Wiadomości”. Głównym celem wydarzenia jest dążenie do zmieniania naszej codzienności w bardziej przyjazną człowiekowi oraz kreowania obrazu naszego społeczeństwa jako ludzi życzliwych i twórczych.Dzień Dobrych Wiadomości jest okazją do pozytywnego nastawienia wobec otoczenia. Warto nie tylko w tym dniu uśmiechać się i nieść pomoc potrzebującym. Czasami zwykłe miłe słowo może stać się początkiem zmian w życiu. Dobre wiadomości mają ogromną moc w sprawianiu radości zwłaszcza w trudnych chwilach. Nic tak nie poprawi dnia, jak miła wiadomość od bliskich osób lub pozytywne rozwiązanie problemów. Dlatego tak ważne jest dzielenie się dobrymi wiadomościami z otoczeniem.W tym dniu chcemy, aby nasza szkoła była pełna dobrych wiadomości.
Zachęcamy wszystkich uczniów, szczególnie wolontariuszy do przygotowania pięknie ozdobionych karteczek
z dobrymi wiadomościami w formacie A4 lub A5. Dobrą wiadomością może być zwyczajne „dzień dobry”, „uśmiechnij się”, „możesz na mnie liczyć”, uśmiechnięta buźka, mądre myśli życiowe lub pozytywne cytaty np.„Pamiętaj że wszystko można zacząć od nowa”.
Karteczki proszę dostarczyć do 7 września do Sali A1. Z zebranych kartek przygotowana zostanie galeria Dobrych Wiadomości.Bożena Sulik
Program - Laboratoria Przyszłości
Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości.
Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, informatyki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Podręcznik rok szkolny 2022/2023
Uczniowie otrzymają komplety darmowych podręczników w szkole za wyjątkiem podręcznika do religii oraz języka niemieckiego dla klas IV-VI.Podręcznik do religii dla klas I-VIII oraz podręcznik do języka niemieckiego dla klas IV-VI należy zakupić we własnym zakresie.
Zestaw podręczników:
kl._4(1).pdf
kl._8(1).pdf
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
1 września 2022 r. uroczystym odsłonięciem nowej tablicy SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KRÓLA STEFANA BATOREGO rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Decyzją Rady Gminy Leszno nasza szkoła wróciła do historycznej nazwy, którą przed wielu laty nadali nasi przodkowie.
Tablicę odsłonili: Wójt Gminy Leszno Pan Grzegorz Banaszkiewicz, w imieniu Rady Pedagogicznej Wicedyrektor Pani Wioletta Wawrzyniak, Rady Rodziców Pan Krzysztof Kąpiński, Samorządu Uczniowskiego uczeń klasy VIIIe Jakub Dmoch.
ARCHIWUM