Aktualności
Samorząd Uczniowski
Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pierwsze obchody święta zostały zainicjowane 1 października 1999r. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanej na całym świecie symbolicznej żółtej buźki.
W tym roku ten dzień przypadł w piątek 2 października. Z okazji tego święta klasa Id wzięła udział w warsztatach, które miały na celu wywołanie uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Uczniowie otrzymali znaczki z uśmiechniętą buźką, słuchali śmiesznych historyjek, rozmawiali o najlepszych sposobach na wywołanie uśmiechu. Na zakończenie warsztatów wspólnie wykonali radosne buźki.
Warsztaty przygotowała i przeprowadziła p. Mirka Dymek kustosz Biblioteki Publicznej w Lesznie.
Bardzo dziękujemy😊.
3
Kult(ur)owy Wolontariat
4 października 2020r. w Świetlicy GOK w Lesznie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prezentującej malarstwo, grafikę, rękodzieła artystów plastyków oraz prace dzieci i młodzieży z okazji 100. urodzin Św. Jana Pawła II. Wystawa nosi tytuł
„ ROZWAŻANIA PONOWNE. POEZJA/SZTUKA/NATURA”.W tym wydarzeniu, w ramach Kult(ur)owego Wolontariatu, wzięli udział wolontariusze z naszej szkoły. Uczniowie pomagali organizatorom w przygotowaniu sali, obsłudze technicznej wystawy, udzielali informacji gościom, obsługiwali stoisko z napojami
i drobnymi przekąskami.Praca wolontariuszy została oceniona na 5+😊
1
Program dla szkół
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce
i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy
w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie:
44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych,
42 porcje mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.
Konkurs plastyczny
Tematy konkursu do wyboru:
„STOP pijanym kierowcom”,
„Narkotyki kradną życie – nie daj się wciągnąć”,
„STOP przemocy-Reaguj!”
Regulamin konkursu regulamin(1).pdf
Więcej informacji na stronie biblioteka.gminaleszno
Konferencja online o internecie w życiu i rozwoju dziecka
Zapraszamy na Konferencję online o internecie w życiu
i rozwoju dziecka
Tematem, który chcemy poruszyć w czasie spotkania jest internet. Jest on niezbędnym
elementem współczesnego świata.
Ale jak udostępniać go dziecku, żeby mu dobrze służył?Internetowa rewolucja w edukacji, której epidemia koronawirusa nadała rozpędu, otworzyła uczniom i nauczycielom wiele nowych możliwości. Dostępnych jest wiele online’owych narzędzi ułatwiających zapamiętywanie materiału i sprawne opracowywanie zajęć lekcyjnych. Z drugiej strony jednak w internecie bardzo łatwo stracić koncentrację.
Jak powinno się motywować dziecko do sprawnej nauki przy komputerze? Jak pomóc opanować nowe technologie dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych?O tym opowiedzą nauczyciele i pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Warszawie im. M. Konopnickiej, którzy na co dzień mierzą się z tymi problemami.
W czasie spotkania opowiedzą też o zagrożeniach internetowych, na które mogą natknąć się dzieci, spędzające czas w sieci. O czym powinni wiedzieć rodzice, żeby je przed nimi uchronić?Jak rozmawiać z dziećmi o niebezpieczeństwach? Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium z udziałem ekspertów, którzy odpowiedzą na te i inne pytania.
Spotkanie odbędzie się 15.10.2020 r o godz. 19.
Zapraszamy do zapisów w formularzu kontaktowym:
Gmina Leszno dla Niepodległej
Obchody 100. rocznicy
odzyskania niepodległościw Gminie Leszno
lipiec - listopad 2020 r.-
Cykl filmów poświęconych historii gminy w kontekście stulecia odzyskania niepodległości,
-
Warsztaty plastyczne i fotograficzne online
pn.Gmina Leszno – moja mała ojczyzna -
Konkurs dla uczestników warsztatów online,
-
Plenerowa wystawa prac konkursowych,
-
Gra planszowa
pn.Gmina Leszno dla Niepodległej do pobrania z sieci
niepodlegla.pdf
REGULAMIN_KONKURSU_-_niepodlegla_28.09.2020v2.pdf
Dzieci i młodzież w wieku 7- 18 lat
zapraszamy do twórczych działań na temat:Gmina Leszno – moja mała ojczyzna
W programie:
Warsztaty plastyczne online w każdą sobotę sierpnia o 11.00
Warsztaty fotograficzne online w niedzielę o 11:00 / 23.08, 30.08, 6.09 i piątki o 17:00 / 28.08, 4.09 i 11.09
Konkurs prac na zakończenie warsztatów online
Wystawa prac konkursowych w plenerze
Uwaga: Dla pierwszych 40 uczestników warsztatów plastycznych zapewniamy
zestawy materiałów warsztatowych. Decyduje kolejność zgłoszeń, które należy
przesłać na adres e-mail: swietlicazaborow@gminaleszno.pl
plakat TO_wydarzenie_warsztaty.png
-
Podążaj za marzeniami
To właśnie dzisiaj, kiedy Robert Lewandowski został uznany za najlepszego Piłkarza Roku UEFA oraz Najlepszego Napastnika Sezonu UEFA 2019/2020 i odnosi największe sukcesy w dotychczasowej karierze, w obecności pani Iwony Lewandowskiej, na ścianie szkoły został odsłonięty mural poświęcony absolwentowi naszej szkoły i honorowemu obywatelowi Gminy Leszno.
Mural został wykonany na zamówienie Gminy Leszno.
Autorką projektu jest pani Natalia Bochyńska.
„Naszemu” Robertowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Wielka zbiórka książek
Wolontariusze naszej szkoły czekają każdego dnia na dary książkowe. Punkt zbiórki jest przy szatni klas 1-3.
Akcja trwa do 11 października!
Zapraszamy do podzielenia się z innymi książkami.
Czas wspomnień
Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, pomimo iż czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku, nieraz sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, to jednak dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je wszystkie ponownie. Ale zatrzymajmy się na moment.
Z okazji 50 rocznicy budynku szkoły wraz z naszymi wspaniałymi emerytowanymi nauczycielami szykujemy dla Was wiele wspaniałych niespodzianek. Zaprosimy w niezwykłą podróż w czasie, przebiegniemy szkolne lata, przypominając sobie jej początki i najnowsze dzieje.
1
Ubezpieczenie rok szkolny 2020/21
Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate
26 września w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym. Bardzo dobrze spisali się na wspomnianych zawodach ćwiczący i uczący się na co dzień w SP Leszno Weronika Wilczyńska, która zdobyła brąz w kumite / walka /, Marcel Kawecki srebro w kata druż. i brąz w kumite / walka / oraz Jan Czubak III miejsce w kata i również III miejsce w kumite.
Gratulujemy uczniom i Senseiemu Łukaszowi Klimczewskiemu oraz zachęcamy do treningu.
Olimpiada o Puchar Mazowsza
13 września podczas Olimpiady o Puchar Mazowsza U12 i U14 w Lekkiej Atletyce, która odbyła się w Teresinie, zawodniczka MKS Bielik Leszno i nasza uczennica – Gabrysia Rozbicka zajęła wysokie drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 1.07m.
Również kolejnym sukcesem może pochwalić się zawodniczka UKS Filipides Teresin - Maja Łuczko. W dniach 5-6 września, podczas XXVI Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych wystartowała na niewygodnym dla siebie dystansie 600m (jest dla niej za krótki). Maja sprawiła nam ogromną niespodziankę zajmując drugie miejsce! Czas jaki osiągnęła to 1:47.59.
Gratulacje dla dziewcząt i trenera Andrzeja AndryszczykaIlona Grabarczyk
Dzień chłopaka
Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.
By się spełniły Wasze życzenia,
by się ziściły Wasze marzenia,
by uśmiech często gościł na Waszej twarzy,
byście zdobyli w życiu szczyt swoich marzeń.
Wszystko, co chcielibyście, by się zdarzyło,
wszystko, czego pragniecie, by Waszym było!Najlepsze życzenia z okazji Dnia Chłopaka składa Samorząd Uczniowski!
Oktoberfest w oczach ucznia - konkurs
Konferencja
Stowarzyszenie Logopedica Dzieciom
oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznine
serdecznie zaprasza na konferencjęPortret Współczesniego Dziecka
Uroczystości w Palmirach
14 września 2020 r. na Cmentarzu - Miejscu Pamięci w Palmirach odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna dla upamiętnienia 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ofiar egzekucji w Puszczy Kampinoskiej. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Marty Słomki i p. Ilony Grabarczyk.
Mszę świętą za poległych i pomordowanych odprawił Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz.
Uroczystość zakończył Apel Pamięci oraz złożenie wieńców na grobach ofiar.
Warsztaty
Przegląd zagrożeń dla emocji i psychiki ucznia
TOTUS TUUS
Z okazji XX Dnia Papieskiego, uczennice z naszej szkoły wraz z księdzem Rafałem przygotowały teledysk pt. ,,Totus Tuus – cały twój Maryjo”.
Premiera Teledysku w TVP2 10 X 2020 roku o godzinie około 11:20 w programie Rodzinny Ekspres (tuż po programie ,,Pytanie na Śniadanie”).
Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Dzień kropki
15 września obchodzimy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W tym dniu królują kropki, a więc kropkowe ubrania mile widziane.
W tym dniu najmłodsze klasy odwiedzi pani Kropka - pani Mirka Dymek z biblioteki. Na drugiej godzinie lekcyjnej klasa Id będzie miała warsztaty, a później pani Kropka odwiedzi pozostałe klasy 1-3. Miło będzie jeśli będą czekały na nią małe kropeczki - dlatego w tym dniu przychodzimy w ubraniach w kropki, groszki i grochy.
Zachęcamy do odwiedzenia strony moje dzieci kreatywnie, na której znajdziemy szereg ciekawych pomysłów do wykorzystanie przy wspólnej zabawie.
Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.
Karate
GIGANCI PROGRAMOWANIA- WARSZTATY
Warsztaty „Koduj z Gigantami” w Ożarowie zaplanowane są na 12-13. września, a zapisy uczestników rozpoczną się już 1. września.
Zapisy: giganciprogramowania.edu.pl
Dowozy
Trasa: Białutki –Kępiaste – Łubiec – Roztoka
przystanek godzina odjazdu
Szkoła Leszno 6.45
Białutki 7.00
Szkoła Leszno 7.10
Kępiaste Górne 7.18
Kępiaste Dolne 7.22
Łubiec Sołtys 7.23
Roztoka 7.28
Łubiec OSP 7.30
Łubiec (do końca) 7.32
Kępiaste główny przystanek 7.35
Trasa: Trzciniec – Szkoła Leszno
przystanek godzina odjazdu
Trzciniec 7.20
Stelmachowo 7.21
Gawartowa Wola I 7.24
Gawartowa Wola II 7.25
Gawartowa Wola III 7.27
Czarnów Wieś 7.31
Czarnów Szkoła 7.33
Szadkówek 7.35
Grądki 7.38
Szkoła Leszno 7.45
Trasa: Zaborówek – Szkoła Leszno – Marianów – Szkoła Leszno
przystanek godzina odjazdu
Janówek 7.10
Zaborówek Wieś 7.13
Leszno, ul. Warszawska 7.15
BrickMarket 7.16
Szkoła Leszno 7.20
Grądy, ul. Topolowa 7.25
Marianów 3 7.27
Marianów II 7.27
Marianów I Podleśnaa 7.30
Leszno ul. Fabryczna 7.35
Leszno ul. Błońska 7.37
Szkoła Leszno 7.43
Trasa: Powązki – Szkoła Leszno
przystanek godzina odjazdu
Gorzelnia 7.24
Wilkowa Wieś 7.26
Pod Wierzbami 7.27
Powązki Kapliczka 7.28
Powązki I 7.30
Powązki II 7.31
Wilkowa Wieś szklarnie 7.32
Wilkowa Wieś przystanek 1 7.33
Wilkowa Wieś przystanek 2 7.34
Wilków 7.36
Grądy 7.37
LIST MINISTRA EDUKACJI Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/21
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków.....
listministraedukacjinarodowejzokazjirozpoczeciarokuszkolnego2020_2021wwersjipdf.pdf
WARSZTATY Z CERAMIKI
OBIADY
W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 apelujemy o ograniczenie spożywania obiadów w stołówce szkolnej – ograniczone możliwości lokalowe, czasowe i ilościowe.
Zgłoszenie dziecka na obiady w stołówce szkolnej przyjmowane jest
od dnia 26.08.2020 r. (środa).Prosimy o pobranie ze strony internetowej szkoły druku zgłoszenia dziecka na obiady (załącznik do Regulaminu stołówki szkolnej), wypełnienie go i składanie u intendentki w godz. 8.00 – 13.00
Płatności za obiady (preferowany sposób bezgotówkowy = na konto) możemy dokonać gotówką przy składaniu zgłoszenia lub przelewem na konto Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Lesznie, Leśna 13,
05-084 Leszno, numer konta 27 9283 0006 0025 8632 2000 0010,w tytule przelewu należy wpisać: płatność za obiady, miesiąc, imię i nazwisko, klasa.
Obiady będą wydawane od dnia 2.09.2020 r. (środa)
Cena obiadu 4,50 zł.
Bardzo prosimy przed wypełnieniem zgłoszenia o dokładne zapoznanie się
z regulaminem stołówki szkolnej, który umieszczony jest na stronie internetowej szkoły.
OGŁOSZENIE ŚWIETLICA
W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 apelujemy
o ograniczenie korzystania przez uczniów ze świetlicy szkolnej – dysponujemy ograniczoną wytycznymi sanitarnymi liczbą miejsc oraz możliwościami organizacyjnymi szkoły.Zgłoszenia na świetlicę należy dokonać na druku karty zgłoszenia dziecka do świetlicy (w załączniku) i złożyć w portierni.
Do świetlicy w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci pracujących pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.
OGŁOSZENIE
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
WITAJ SZKOŁO !!!
1 września uczniowie rozpoczną edukację w szkole stacjonarnie,
z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.
SZAFKI DLA UCZNIÓW
Dzisiaj ustawiono szafki dla uczniów klas najstarszych (VII i VIII). Zadanie to było przeznaczone do realizacji w tym roku kalendarzowym. Szafki dla pozostałych uczniów (klas IV-VI) będą, w miarę możliwości finansowych, dostarczane w dalszej kolejności.
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021
Informacja o zeszytach ćwiczeń podana będzie po 15.08.2020 r.
Podręczniki szkolne są finansowane z dotacji celowej ministerstwa.
We własnym zakresie Rodzice nabywają:
- podręczniki do religii w klasach I - VIII
- podręczniki do języka niemieckiego w klasach IV - VI
Zestawy podręczników:
klasa 1 Zestaw_podrecznikow_1.pdf
klasa 2 Zestaw_podrecznikow_2.pdf
klasa 3 Zestaw_podrecznikow_3.pdf
klasa 4 Zestaw_podrecznikow_4.pdf
klasa 5 Zestaw_podrecznikow_5.pdf
klasa 6 Zestaw_podrecznikow_6.pdf
klasa 7 Zestaw_podrecznikow_7.pdf
klasa 8 Zestaw_podrecznikow_8.pdf
Konkursu plastyczno-przyrodniczego „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, oraz wypełnienie i przesłanie wraz z pracą wypełnionego formularza zgłoszeniowego.
Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie pod nr: (22) 443 02 26; (22) 443 03 69 lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl
Regulamin konkursu Regulamin_konkursu_2020.pdf
Formularz zgłoszeniowy 18-_Formularz_zgloszeniowy_2020.doc
Ogłoszenie
Odbiór zaświadczeń-egzamin ósmoklasisty:
31.07.2020 (piątek) od godz. 14.00 do 16.00od 03.08.2020 ( poniedziałek) od godz. 8.00 do 15.00
Przypominamy, że nadal obowiązuje rygor sanitarny! Obowiązkowa maseczka lub przyłbica oraz własny długopis.
Zaświadczenia należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru w terminie do 4 sierpnia 2020 r.
Wyprawka ucznia klasy pierwszej
- ryza białego papieru A4
- blok rysunkowy kolorowy A4
- blok techniczny biały A4
- blok techniczny kolorowy A4
- zeszyt w kratkę do informacji 16 kartk.
- plastelina
- kredki świecowe Bambino
- kredki ołówkowe Bambino ( 12 kolorów )
- farby plakatowe ( 12 kolorów)
- podkładka do prac plastycznych (format A4 śniadaniowa plastikowa)
- pędzle do malowania ( różnej grubości )
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami
- kubeczek na wodę ( potrzebny podczas malowania farbami)
- klej w sztyfcie
- ołówek ( grubość HB2)
- gumka do ścierania
- linijka ( długość 20 cm)
- liczydła
- zeszyt 16 k w trzy linie (3 sztuki) z kolorową liniaturą
- zeszyt 16 k w kratkę (3 sztuki)
- zeszyt w pięciolinię
- bibuła zwykła karbowana (kilka kolorów)
- 2 teczki na gumkę
- buty do chodzenia po szkole z jasną podeszwą
- worek na buty,
- STRÓJ NA W-F w worku : biała koszulka , czarne lub granatowe spodenki (ewentualnie leginsy)
- segregator stojący
PROSIMY, ABY WSZYSTKIE MATERIAŁY I PRZYBORY ZOSTAŁY PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA
Lektury w pierwszym etapie nauczania - klasy I-III - proponowane
w podstawie programowej
- H. Ch. Andersen: "Baśnie"
- J. Bednarek: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"
- J. Brzechwa: "Brzechwa dzieciom" klasa I
- A. i C. Centkiewiczowie: "Zaczarowana zagroda"
- W. Cichoń: "Cukierku, ty łobuzie " klasa I
- A. Frączek: "Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą"
- M. Jaworczakowa: "Oto jest Kasia"
- G. Kasdepke: "Detektyw Pozytywka" klasa I
- L. Kołakowski: "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?"
- B. Kosmowska: "Dziewczynka z parku"
- M. Krüger: "Karolcia"
- A. Lindgren: "Dzieci z Bullerbyn"
- H. Lofting: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
- M. Pałasz: "Sposób na Elfa"
- J. Papuzińska: "Asiunia"
- D. Parlak: "Kapelusz Pani Wrony" klasa I
- R. Pisarski: "O psie, który jeździł koleją"
- J. Porazińska: "Pamiętnik Czarnego Noska" klasa I
- M. Terlikowska: "Drzewo do samego nieba"
- J. Tuwim:Wiersze dla dzieci
- B. Tylicka: "O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśniach i legendach"
- D. Wawiłow: "Najpiękniejsze wiersze"
- Ł. Wierzbicki: "Afryka Kazika"
- Ł. Wierzbicki: "Dziadek i niedźwiadek"
Lektury spoza kanonu do wyboru przez nauczyciela
- A. Bahdaj: "Pilot i ja"
- L. Buscaglia: "Jesień liścia Jasia"
- C. Centkiewicz: "Anaruk chłopiec z Grenlandii"
- W. Chotomska: "Pięciopsiaczki"
- W. Chotomska: "Legendy polskie"
- W. Chotomska: "Dzieci Pana Astronoma"
- K. Drzewiecka: "Piątka z Zakątka"
- J. Duszyńska: "Cudaczek - Wyśmiewaczek" klasa I
- J. Grabowski: "Czarna owieczka" klasa I
- J. Grabowski: "Puc, Bursztyn i goście"
- I. Guro: "Wakacyjna przygoda"
- H. Januszewska: "Kopciuszek" klasa I
- C. Janczarski: "Jak Wojtek został strażakiem"
- T. Jansson: "Zima Muminków"
- M. Jaworczakowa: "Jacek, Wacek i Pankracek" klasa I
- R. Jędrzejewska-Wróbel: "Królewna" klasa I
- G. Kasdepke: "Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko..."
- G. Kasdepke: "Z piaskownicy w świat" klasa I
- G. Kasdepke: "Co to znaczy... (część 1)" // (część 2)
- G. Kasdepke: "Mity dla dzieci"
- G. Knutsson: "Przygody Filonka Bezogonka"
- M. Konopnicka: "Jak to ze lnem było"
- M. Kownacka: "Plastusiowy pamiętnik" klasa I
- M. Kownacka: "Kukuryku na ręczniku" klasa I
- M. Kownacka: "Kajtkowe przygody"
- M.Krajewska: "Mój młodszy brat"
- K. Makuszyński: "120 przygód Koziołka Matołka (księga I)"
- K. Makuszyński: "Awantura o Basię"
- S. Michałkow: "Nie płacz, koziołku"
- A. Mikita: "Bajki w zielonych sukienkach"
- A. A. Milne: "Kubuś Puchatek"
- A. A. Milne: "Chatka Puchatka"
- A. Oppman: "Syrena"
- J. Papuzińska: "Nasza mama czarodziejka" klasa I
- Ch. Perrault: "Baśnie"
- J. Porazińska: "Szewczyk Dratewka" klasa I
- E. Szelburg - Zarembina: "Najmilsi"
- E. Zubrzycka: "O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów"
- E. Zubrzycka: "Słup soli"
Giganci programowania
Drodzy uczniowie!
W te wakacje możecie spróbować swoich sił w programowaniu! Jeśli lubicie spędzać czas przed komputerem i interesuje Was świat nowych technologii, weźcie udział w darmowych warsztatach online z programowania w języku Scratch lub Python!
Zapiszcie się na “Wakacje z Gigantami” i przekonajcie się czy drzemie w Was natura kodera! Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.
Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które szczególnie mogą zainteresować uczniów lubiących nowe technologie i chcących rozpocząć przygodę z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej.
“Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.
Patronem honorowym “Wakacji z Gigantami” jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Pierwsze 4 lekcje to, w zależności od wybranej grupy, praktyczne warsztaty z programowania w językach Scratch i Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.
Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:
>>WAKACJE Z GIGANTAMI: SCRATCH, 9 - 12 LAT>>
>>WAKACJE Z GIGANTAMI: PYTHON, 13 - 18 LAT>>
Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).
Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:
link do strony: Giganci programowania
Pozyskaj dodatkową wiedzę, uzyskaj certyfikat i wygraj hulajnogę! Kurs e-learningowy dla dzieci
PT KRUS w Błoniu zachęca dzieci rolników w wieku 6 - 14 lat do udziału w kursie
e-learningowym „ Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”. Kurs w nowoczesnej formie przedstawia zagrożenia wypadkowe w gospodarstwie i uczy poprawnych zachowań podczas przebywania na terenie gospodarstwa.Kurs dostępny jest pod adresem prewencja.krus.gov.pl ,Po zrealizowaniu należy rozwiązać test, pobrać certyfikat ukończenia oraz formularz zgłoszeniowy i do dnia 30 września 2020 r przesłać na adres; hulajnoga@kru s.gov.pl
Festiwalu Mozart Junior
Warszawska Opera Kameralna ma zaszczyt zaprosić Widzów zarówno młodych, jak i dorosłych do uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu – po raz pierwszy organizowanym Festiwalu Mozart Junior.
Pierwsza edycja Festiwalu Mozart Junior dostępna będzie online na kanałach Facebook i YouTube Warszawskiej Opery Kameralnej przez cały lipiec 2020 r.
Festiwal to blisko miesiąc artystycznych wydarzeń. Spotkania online z Widzami, nowe produkcje i koncerty największych młodych światowych wirtuozów. Melomani, na specjalnie stworzonej platformie, spotkają się z twórczością Mozarta: inspiratora, prekursora, wielkiego kompozytora, którego geniusz docenia cały świat.
„Cudowne dzieci” (enfant prodige) zachwycą melomanów swoją wrażliwością i umiejętnościami a enfant terrible – dorośli mali geniusze pokażą swój muzyczny kunszt. Nie zabraknie także mozartowskiego operowego brzmienia, czyli „Apollo i Hiacynta”, jak i prapremiery spektaklu „Matka i córka” traktującego o muzycznej drodze Mozarta, kontekstach jego twórczości i realiach, w jakich przyszło mu żyć.
Festiwal Mozart Junior to także spotkania online z ekspertami w dziedzinie sztuki, jak i odkrywanie człowieka obecnego w sztuce i poprzez sztukę.
Mozart Junior to festiwal skierowany do młodego melomana - jako pełnoprawnego odbiorcy sztuki, dający mu niezapomniane muzyczne doświadczenia. Myśląc o publiczności przyszłości i mając na uwadze, jak ważnym odbiorcą sztuki są najmłodsi, to właśnie dla nich chcemy przygotować pełnowymiarową część Festiwalu, która w kompleksowy sposób pokazywałaby sylwetkę i postać młodego kompozytora.
Program każdorazowo kształtowany jest w taki sposób, by w nietuzinkowy i niesztampowy sposób stworzyć ofertę artystyczną dla dzieci i młodzieży. Dorośli Widzowie również odkryją uroki obcowania z geniuszem Mistrza z Salzburga.
Gorąco zachęcamy do uczestniczenia w tym niezwykłym projekcie oraz o polecanie go wśród znajomych po to, by jak najwięcej osób mogło się z nim zapoznać i odkrywać uroki muzyki w najlepszym wydaniu.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:
https://repertuar.operakameralna.pl/1festiwal-mozart-junior/
oraz https://www.facebook.com/Warszawska.Opera.Kameralna
i https://www.youtube.com/WarszawskaOperaKameralna
Podsumowanie XX edycji góry grosza
W XX edycji Góry Grosza wzięło udział prawie 8 tysięcy placówek edukacyjnych z całej Polski. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, rodziców i sympatyków udało się usypać na dzień 18 maja br. kwotę 2.433.058,75 złotych. Ostateczny wynik Akcji zostanie podany po dokładnym przeliczeniu wszystkich monet przez Pocztę Polską.
Uczniowie naszej szkoły zebrali 135 kg drobnych monet. Na rzecz Fundacji Nasz Dom przekazaliśmy 1870 zł. Za nasz wkład w ogólnopolską akcję Góra Grosza otrzymaliśmy podziękowanie i wyrazy uznania.
A w listopadzie 2020 roku znowu włączymy się do akcji zbierania grosików na rzecz dzieci, które nie wychowują się we własnej rodzinie. Liczymy na zaangażowanie wszystkich😊.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 inne niż dotąd
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy zmierzyć się z największym od dziesięcioleci globalnym kryzysem. Panująca na świecie pandemia, z dnia na dzień, zmieniła nasze życie. Zmiany które nastąpiły nie ominęły również edukacji. Nic nie było takie jak zawsze. Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało nam się realizować kształcenie na odległość i możemy śmiało ogłosić nasz wspólny sukces dydaktyczny.
Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Pracowaliśmy wytrwale, zarówno Wy Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim Wy, nasi Uczniowie i Wychowankowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.
Przed Wami dwa miesiące wakacji, życzymy Wam abyście jak najlepiej wykorzystali ten czas na odpoczynek, nabrali sił i pełni energii i zapału wrócili1 września do szkoły.
29
Drodzy ósmoklasiści
Rok szkolny dobiegł końca - Wasz ostatni rok w tej szkole.
Kończąc klasę ósmą, zamknęliście pewien etap życia,
przed wami jeszcze wiele nowych rozdziałów.
Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy.
Wisława Szymborska napisała -„Księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.
Warto pamiętać o tych jakże trafnych słowach naszej noblistki.Podążajcie za swoimi marzeniami, róbcie to, co kochacie, bawcie się życiem.
Życzymy Wam, byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie.Grono pedagogiczne
Organizacja zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w dniu 26.06.2020 r
W dobie pandemii zakończenie roku szkolnego będzie wyglądać inaczej, niż te z poprzednich lat. Odbiór świadectw odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem.
Klasy I spotkają się z wychowawcami w sali gimnastycznej (dozwolona jest obecność tylko jednego z rodziców).
Klasy II-VII odbierają świadectwa od wychowawców w wyznaczonych miejscach na terenie szkoły.
Uczniowie klas VIII spotkają się z wychowawcami w sali widowiskowej.
Wszyscy uczniowie (i ewentualnie rodzice) przychodzą do szkoływ maseczkach/przyłbicach,
i rękawiczkach, zachowując społeczny dystans (co najmniej 1,5m).
Wchodząc do budynku należy odkazić ręce płynem dezynfekującym.
Klasy VIII - sala widowiskowa (wchodzimy wejściem bocznym od strony przedszkola):
godz. 8.00 - klasa 8a
godz. 9.00 - klsa 8b
godz.10.00 - klasa 8c
godz.11.00 - klasa 8d
Klasy I - sala gimnastyczna (wchodzimy wejściem w starym budynku szkoły):
godz.10.30 - klasa 1a
godz.11.30 - klasa 1b
godz.12.30- klasa1c
Klasy II- VII – w zależności od warunków atmosferycznych odbierają świadectwa w wyznaczonych miejscach:
- przy wejściu do starego budynku
godz. 8.00 - klasy 2a i 2b
godz. 8.30 - klasy 2c i 3a
godz. 9.00 - klasy 3b i 3c
godz. 9.30 - klasy 6b i 6c - przy wejściu do nowego budynku
godz. 8.00 - klasy 4a i 4b
godz. 8.30 - klasy 5a i 5b
godz. 9.00 - klasy 5c i 5d
godz 9.30 - klasy 5e i 6a
godz.10.00 - klasy 6d i 7a
godz.10.30 - klasy 7b i 7c i 7d.
- przy wejściu do starego budynku
Dzień ojca
Bycie tatą, to zadanie na całe życie.
Wszystkim tatom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia.
Prace pierwszaków pt."Mój ukochany tata"
Egzaminy
NA CHWILĘ PRZED ...
Egzamin ósmoklasisty 2020
7
LEKTURY ,,ZAMKNIĘTE" W LAPBOOKU
Lapbook to taka tematyczna książka, teczka, przy której tworzeniu uczeń angażuje wszystkie zmysły, dzięki czemu uczy się już na etapie tworzenia.
Lapbook uczy skutecznego wyszukiwania informacji, selekcji materiału, czytania ze zrozumieniem, planowania, różnych form notowania, projektowania, jak również składni, fleksji i ortografii.
Poniżej przedstawiamy prace uczniów z klasy 8a i 8b zainspirowane przeczytanymi lekturami.Sylwia Walicka
3
Zwrot podręczników
W dniach 22.06.2020 - 24.06.2020 uczniowie klas II- VIII zwracają podręczniki szkolne.
W dniu zdawania podręczników dane klasy nie mają zajęć online.Wychowawcy klas przekażą szczegółowe informacje dotyczące zwrotu podręczników.
harmonogram_zwrotu_podrecznikow.pdf
Warsztaty
Obliczamy punkty do liceum
Jak obliczyć punkty do liceum 2020 i czym jest kalkulator punktów do liceum?
Maksymalna liczba punktów w rekrutacji do liceów 2020 wynosi 200 - 100 z egzaminu ósmoklasisty, a 100 za świadectwo, oceny oraz dodatkowe konkursy.
Wynik egzaminu ósmoklasisty, który zostanie przedstawiony w procentach, mnoży się przez 0,35 (z języka polskiego oraz matematyki) oraz przez 0,3 (z języka obcego nowożytnego).Jak obliczamy punkty za świadectwo, oceny oraz dodatkowe konkursy?
Każdy uczeń może otrzymać dodatkowe punkty za:-wybrane oceny ze świadectwa, za średnią ocen (powyżej 4,75 i bardzo dobre zachowanie),
-za działanie w wolontariacie i za szczególne osiągnięcia np. w konkursach kuratoryjnych (co najmniej na szczeblu wojewódzkim) czy osiągnięcia artystyczne i sportowe (co najmniej na szczeblu gminnym).
Punkty za oceny na świadectwie oblicza się dla czterech przedmiotów:
- języka polskiego,
- matematyki
- dwóch wybranych przedmiotów, które wskazane są jako punktowane do danej klasy w liceum.
Za ocenę celującą można dostać 18 punktów, za bardzo dobrą - 17, za dobrą - 14, za dostateczną - 8, za dopuszczającą - 2 punkty.Dodatkowo za świadectwo z wyróżnieniem można zyskać kolejne 7 punktów.
Jak obliczyć punkty do liceum 2020?
Egzamin tuż tuż.....